Jump to content
wspolpraca

Współpracujmy - to takie proste!

Jeśli terroryści i antyterroryści potrafią się dogadać, to my również możemy! Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy i chętnie podejmiemy rozmowy.

Zagłosuj na nasze serwery

Zagłosuj na nasze serwery

Jedno kliknięcie dla każdego serwera, a jak wpsiera jego rozwój. Zagłosuj na nasze serwery, odpowiedz w temacie i zgarnij reputację w ramach wdzięczności za pomoc!

Ustaw skiny na serwerach CS2

Ustaw skiny i kosy na serwerach

Już nic prostszego, jak przejście na skiny.ngnw.pl dzieli Cię od ustawienia ulubionych skinów na naszych serwerach CS2!

Zagłosuj na nasze serwery

Dołącz do grupy Steam

Dołącz do naszej grupy Steam i zyskuj na tym! Będąc na grupie zyskujesz: więcej kredytów podczas gry na serwerach oraz jesteś na bieżące ze wszystkimi wydarzeniami na sieci!

Zagłosuj na nasze serwery

Odwiedź naszego Facebooka

NGNW.pl działa również na Facebooku! Publikujemy tam treści, co najmniej raz w tygodniu i pojawiają się tam kody doładowujące konta w sklepiku, warto być na bieżąco!

Zagłosuj na nasze serwery

Zakup VIP lub kredytów

Kupno usług na ulubionym serwerze to nie tylko korzyści w grze dla gracza, ale także wsparcie serwera i jego rozwoju. Wesprzyj serwer kupując VIP a przedłużąjąc go otrzymasz 10% rabat.

Wiadomości 19.06.2024


Drosz

Recommended Posts

51234734925_7e66a4ea5b_o.jpg__1920x950_q85_crop_subsampling-2_upscale.thumb.jpg.0a31ff0f01f91bfbbde80ac747086618.jpg


Żołnierze zatrzymani za strzelanie na granicy. Nowa decyzja prokuratury.

Prokuratura uchyliła część środków zapobiegawczych wobec żołnierzy zatrzymanych za złamanie procedur posługiwania się bronią na granicy z Białorusią — informuje RMF FM. Chodzi o głośną sprawę wojskowych zatrzymanych przez Żandarmerię Wojskową pod koniec marca.

 

Jak informuje stacja, śledczy uznali, że podejrzani nie muszą być już zawieszeni w czynnościach służbowych. Wykluczono też obniżenie uposażenia o 50 proc., utrzymano jednak nadzór przełożonego nad żołnierzami. Według prokuratury materiał dowodowy nie był wystarczający do utrzymania sankcji.

Decyzja prokuratury nie zmienia zasadniczej kwestii — zarzuty postawione dwóm żołnierzom zostały podtrzymane. Trzeci uczestnik wydarzeń został przesłuchany w charakterze świadka.

Przypomnijmy, że w następstwie wydarzeń na granicy zmiany w prawie dotyczące użycia broni przez żołnierzy oraz stosowania kajdanek przez Żandarmerię Wojskową zapowiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. 

 

Zatrzymanie żołnierzy na granicy. Burza po tekście Onetu

Sprawę, która wstrząsnęła polską sceną polityczną, ujawnili dziennikarze Onetu w tekście "Polscy żołnierze zakuci w kajdanki na granicy z Białorusią. W wojsku wrze". Edyta Żemła i Marcin Wyrwał napisali, że Żandarmeria Wojskowa zatrzymała trzech żołnierzy, którzy użyli broni wobec uzbrojonej w niebezpieczne narzędzia grupy migrantów.

Tego dnia, na przełomie marca i kwietnia, przez ogrodzenie na polską stronę przedostała się grupa około 50 osób. Byli to młodzi mężczyźni w wieku 20-30 lat. Po przekroczeniu granicy przez migrantów polscy żołnierze oddali kilka strzałów ostrzegawczych w górę, zgodnie z prawem użycia broni. Gdy to nie zadziałało, oddali kolejne strzały ostrzegawcze, jednak migranci nadal napierali. W końcu, w ramach obrony własnej, żołnierze zaczęli strzelać w ziemię przed uchodźcami. W sumie oddali 43 strzały, a rykoszety uderzały w płot. Ostatecznie migranci się wycofali.

MON twierdzi, że żołnierze mogą uzyskać pomoc prawną. Jednak to koledzy z jednostki żołnierzy zrzucali się na prawników dla nich.

Źródło: wiadomości.onet.pl

Edited by Werka.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • RoseS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Privacy Policy