Jump to content
wspolpraca

Współpracujmy - to takie proste!

Jeśli terroryści i antyterroryści potrafią się dogadać, to my również możemy! Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy i chętnie podejmiemy rozmowy.

Zagłosuj na nasze serwery

Zagłosuj na nasze serwery

Jedno kliknięcie dla każdego serwera, a jak wpsiera jego rozwój. Zagłosuj na nasze serwery, odpowiedz w temacie i zgarnij reputację w ramach wdzięczności za pomoc!

Ustaw skiny na serwerach CS2

Ustaw skiny i kosy na serwerach

Już nic prostszego, jak przejście na skiny.ngnw.pl dzieli Cię od ustawienia ulubionych skinów na naszych serwerach CS2!

Zagłosuj na nasze serwery

Dołącz do grupy Steam

Dołącz do naszej grupy Steam i zyskuj na tym! Będąc na grupie zyskujesz: więcej kredytów podczas gry na serwerach oraz jesteś na bieżące ze wszystkimi wydarzeniami na sieci!

Zagłosuj na nasze serwery

Odwiedź naszego Facebooka

NGNW.pl działa również na Facebooku! Publikujemy tam treści, co najmniej raz w tygodniu i pojawiają się tam kody doładowujące konta w sklepiku, warto być na bieżąco!

Zagłosuj na nasze serwery

Zakup VIP lub kredytów

Kupno usług na ulubionym serwerze to nie tylko korzyści w grze dla gracza, ale także wsparcie serwera i jego rozwoju. Wesprzyj serwer kupując VIP a przedłużąjąc go otrzymasz 10% rabat.

[#7] Ciekawostka - Co to zorza polarna i jak powstaje?


Werka.

Recommended Posts

Zorza polarna

 

lqzeej4.jpg

 

Nie wiem jak Was, ale po ostatnich postach i zdjęciach zorzy polarnej, która była obserwowana nad naszym polskim morzem, zaczęło mnie interesować to,

jak ona powstaje. Na początku jednak może zacznę od tego, czym w ogóle jest zorza.

 

Otóż zorza polarna to zjawisko świetlne, które jest najczęściej obserwowane w pobliżu biegunów, czyli tam, gdzie jest bardzo duże,

silne pole magnetyczne. 

 

 

photo.jpg

 

 

Bardzo trudno mi swoimi słowami wyjaśnić, jak powstaje zorza, więc zacytuję najciekawszy i chyba najbardziej zrozumiały kawałek o niej z astronomicznego bloga:

"Cząsteczki gazów są pobudzane przez materię wiatru słonecznego, w wyniku czego uwalniana jest energia, emitująca promienie światła widzialnego i niewidzialnego. Jeśli następuje to na wysokości, gdzie występuje głównie tlen, to widzimy odcienie zieleni, różu i czerwieni. Reakcja z azotem przyczynia się do występowania koloru bordowego, a tam gdzie atmosfera jest bogata w wodór i hel - zorza świeci na niebiesko lub fioletowo."

 

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie super sprawa. Półkula północna i kraje, do których należą regiony podbiegunowe, czyli Norwegia, Islandia, Kanada czy Finlandia, są najlepszym miejscem do podziwiania. Wiemy jednak, ze to trochę kosztowne przedsięwzięcie, gdyż w tych krajach jest drogo, więc możecie się szybko wybrać jutro nad morze i zobaczyć ją na własne oczy hehehe (jeśli nie będzie chmur)

 

 

Dziękuję za uwagę, ciekawostka mam nadzieję fajna, krótka i przyjemna dla oka.

Dajcie znać, czy widzieliście kiedykolwiek zorzę polarną na żywo lub czy chcielibyście zobaczyć!

 

 

 

 

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zorza_polarna

https://teleskop.pl/pl/blog/jak-powstaje-zorza-polarna-1657535993.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Privacy Policy