Jump to content
wspolpraca

Współpracujmy - to takie proste!

Jeśli terroryści i antyterroryści potrafią się dogadać, to my również możemy! Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy i chętnie podejmiemy rozmowy.

Zagłosuj na nasze serwery

Zagłosuj na nasze serwery

Jedno kliknięcie dla każdego serwera, a jak wpsiera jego rozwój. Zagłosuj na nasze serwery, odpowiedz w temacie i zgarnij reputację w ramach wdzięczności za pomoc!

Ustaw skiny na serwerach CS2

Ustaw skiny i kosy na serwerach

Już nic prostszego, jak przejście na skiny.ngnw.pl dzieli Cię od ustawienia ulubionych skinów na naszych serwerach CS2!

Zagłosuj na nasze serwery

Dołącz do grupy Steam

Dołącz do naszej grupy Steam i zyskuj na tym! Będąc na grupie zyskujesz: więcej kredytów podczas gry na serwerach oraz jesteś na bieżące ze wszystkimi wydarzeniami na sieci!

Zagłosuj na nasze serwery

Odwiedź naszego Facebooka

NGNW.pl działa również na Facebooku! Publikujemy tam treści, co najmniej raz w tygodniu i pojawiają się tam kody doładowujące konta w sklepiku, warto być na bieżąco!

Zagłosuj na nasze serwery

Zakup VIP lub kredytów

Kupno usług na ulubionym serwerze to nie tylko korzyści w grze dla gracza, ale także wsparcie serwera i jego rozwoju. Wesprzyj serwer kupując VIP a przedłużąjąc go otrzymasz 10% rabat.

[#271] Pytanie na dziś - Co uważasz, że było pierwsze: kura czy jajko?


Recommended Posts

Wiadomo że kura

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Pytanie "Co było pierwsze: kura czy jajko?" jest jednym z najbardziej znanych dylematów filozoficznych, które intrygują ludzkość od wieków. Jest to pytanie, które dotyka wielu dziedzin, takich jak biologia, filozofia, a nawet teologia.

Biologicznie rzecz biorąc, problem można rozważać w kontekście ewolucji. Jeśli przyjąć teorię ewolucji, to jajko musiało istnieć przed kurą. Organizm bardzo podobny do kury, ale jeszcze nie kura, złożył jajko, z którego wykluła się kura. W ten sposób, mutacje genetyczne, które zaszły w zarodku wewnątrz jajka, doprowadziły do powstania pierwszej kury. Dlatego z punktu widzenia ewolucji, jajko było pierwsze.

Filozoficznie, dylemat ten często jest używany jako przykład problemu nieskończonego regresu, gdzie każda odpowiedź prowadzi do kolejnego pytania. W tym sensie pytanie może być interpretowane jako kwestia przyczynowości i pochodzenia. Pytanie o to, co było pierwsze, odnosi się do fundamentalnych pytań o początek życia i wszechświata.

Teologicznie, odpowiedź może zależeć od konkretnej tradycji religijnej. Na przykład, w niektórych tradycjach judeochrześcijańskich można by argumentować, że Bóg stworzył najpierw kurę, która potem składała jajka.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie "co było pierwsze: kura czy jajko?" może się różnić w zależności od perspektywy, z której jest ono rozważane. Biologia sugeruje, że pierwsze było jajko, filozofia wskazuje na złożoność problemu przyczynowości, a teologia może dawać odpowiedzi zależne od konkretnych wierzeń religijnych.

  • Confused 1

Tata jest cola?
image.png.4014c0534bd8945cce121867832ec642.png

Link to comment
Share on other sites

  • Drosz locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Privacy Policy